Dodany: 2011-01-25 12:04:14

Stolarka okiennaWymieniając okna olsztyn mamy do wyboru okna wykonane z różnych materiałów. Mimo tego, że bardzo popularne stały się okna plastikowe, do łask wracają okna drewniane.

 

Dzieje się tak głównie dlatego, że nowoczesne drewniane okna olsztyn nie wymagają już  intensywnej konserwacji nawet przez kilkanaście lat. Warto jednak dbać o ich należyte utrzymanie i prawidłową eksploatację. Podstawowe zabiegi pielęgnacyjne zabiorą nam dosłownie kilka minut. Okna olsztyn z drewna wykonuje się obecnie w specjalnej technologii, która zapewnia ich doskonałą konserwację. Dzięki temu, są one fabrycznie zabezpieczone przed działaniem zewnętrznych czynników atmosferycznych, takich jak promieniowanie słoneczne, wiatr, czy deszcz.

 

Powłoka lakiernicza, którą są pokryte okna chroni je przez kilka lat. Jej stan należy jednak regularnie sprawdzać, przynajmniej dwa razy w roku, po deszczowej jesieni i zimie. Do czyszczenia okien można stosować domowe środki czyszczące, np. delikatny płyn do mycia naczyń. W żadnym wypadku jednak nie można używać żadnych środków zawierających alkohol, jak płyn do mycia szyb. Powoduję one bowiem ścieranie się naturalnej warstwy chroniącej drewno..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Stolarka okienna
Nick: