Dodany: 2014-10-22 12:44:07

 

Prawo geodezyjne i kartograficznePrawo geodezyjne i kartograficzne to prawdziwa biblia dla każdego szanującego się geodety. Jest to zbiór norm, jakimi każdy geodeta gdynia musi posługiwać się w swojej pracy.

 

Dotyczy zatem rozgraniczania nieruchomości, ewidencji budynków i gruntów, inwentaryzacji i ewidencji sieci uzbrojenia terenu oraz zakresu uprawnień, jakie powinien posiadać geodeta gdynia. Warto zdawać sobie sprawę, że pierwsza ustawa z dziedziny geodezji weszła w życie 17 maja 1989 r., a od tego czasu wielokrotnie ulegała nowelizacjom. Ostatnio Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji próbowało przegłosować poprawki do obowiązującej ustawy.

 

Dotyczyły one pobierania opłat za udostępnianie materiałów z państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego, a także odpowiedzialności zawodowej geodetów, w tym procedury postępowania dyscyplinarnego i kary zawieszenia uprawnień. Można w skrócie powiedzieć, że prawo geodezyjne i kartograficzne to normatywna forma kodeksu postępowania, jakim na co dzień powinien się kierować w swojej pracy każdy geodeta gdynia. .Dodaj nowy komentarz do artykułu Prawo geodezyjne i kartograficzne
Nick: