Dodany: 2014-10-22 11:57:12

 

Narzędzia używane przez geodetęKażdy geodeta gdynia posługuje się w swojej pracy zestawem nieodłącznych narzędzi, które stają się poniekąd jego znakiem rozpoznawczym. Wszyscy znamy miernicze przyrządy terenowe na statywie, ponieważ to dość częsty widok na drogach, ale nie każdy wie, że geodeta gdynia wykorzystuje także komputer z systemem Windows, który koniecznie musi mieć zainstalowane niezbędne programy, takie jak: Mikromapa, AutoCAD, Winkalk czy C – GEO. Są one użyteczne zwłaszcza w kartografii.

 

Ponadto geodeta gdynia posiada także zestaw narzędzi mierniczych, w tym bardzo dokładny GPS, teodeolit, niwelator oraz tachimetr. Z ich pomocą możliwe jest dokonywanie pomiarów terenu oraz tworzenie map. Nietrudno zatem domyśleć się, że specjalista w dziedzinie geodezji jest świetnym matematykiem ze zdolnością logicznego myślenia oraz cechuje go dokładność, precyzja, systematyczność i cierpliwość.

 

Ta ostatnia przydaje się zwłaszcza kiedy godzinami niestrudzenie dokonuje niezbędnych pomiarów terenu w strugach padającego deszczu. Praca w terenie rządzi się w końcu swoimi prawami. .

Dodaj nowy komentarz do artykułu Narzędzia używane przez geodetę
Nick: