Dodany: 2014-10-22 12:51:29

 

Opłacalność zawodu geodetyJednym z najbardziej obleganych kierunków na studiach jest geodezja, która uchodzi za prestiżowy fach. Młodych ludzi kusi perspektywa stosunkowo łatwych i przyjemnych pieniędzy za ciekawą pracę, która łączy w sobie zarówno siedzenie za biurkiem, jak również zajęcia w terenie.

 

Czy jednak zawód geodeta gdynia jest naprawdę opłacalny, czy może jest to jedynie stereotyp, który niewiele ma wspólnego z rzeczywistością? Okazuje się, że prawda jak zwykle leży pośrodku… Młody geodeta gdynia po skończonych studiach i z dyplomem magister inżynier w kieszeni, może rozpocząć pracę na etacie.

 

Nie spodziewajmy się jednak kokosów po tej formie zatrudnienia, ponieważ pensja waha się w granicach 3000 zł, czyli zarabiamy tyle, ile klasyczny urzędnik w biurze. Co innego, jeśli zdecydujemy się na otwarcie własnej działalności gospodarczej i pracę na własny rachunek, o czym marzy prawie każdy geodeta gdynia. Wówczas możemy liczyć na sowite wynagrodzenie, które oscyluje wokół 15 000 zł. Z pewnością gra jest warta świeczki, ale musimy pamiętać, że aby założyć własne biuro musimy uzyskać stosowne uprawnienia zawodowe i zdać egzamin. .

Dodaj nowy komentarz do artykułu Opłacalność zawodu geodety
Nick: