Dodany: 2014-10-22 11:50:08

 

Geodezja w PolsceMało kto zdaje sobie sprawę, że geodezja to prestiżowa nauka, której początki sięgają czasów Pitagorasa. W Polsce jest to zawód szanowany i często obierany przez młodych ludzi na ścieżkę życiowej kariery.

 

Nie ma w tym nic dziwnego, geodeta gdynia nie musi przecież spędzać całego dnia przed biurkiem jak pracownik korporacyjny, a do zakresu jego obowiązków należy także praca w terenie, dzięki czemu może bez przeszkód zwiedzać cały kraj, podczas licznych wyjazdów służbowych.

 

Nikt z nas przecież nie marzy o pracy nudnej i monotonnej, a wszyscy chcą egzystować na godziwym poziomie, tak jak geodeta gdynia. Poza dużą renomą i powszechnym szacunkiem, jest jeszcze jedna cecha, która wyróżnia polskie podejście do geodezji od podejścia zachodnioeuropejskiego. Chodzi o definicję samego fachu, która na gruncie naszego kraju zakłada, że geodeta gdynia zarówno dokonuje technicznych pomiarów, jak i dysponuje wiedzą teoretyczną, służącą badaniu niewielkich powierzchni. W państwach Europy Zachodniej są to typowe zadania mierniczego, a geodeta zajmuje się wyłącznie dużymi obszarami. .Dodaj nowy komentarz do artykułu Geodezja w Polsce
Nick: